Domácí v úterý vyhráli v dohrávaném moravském derby 2:0 nad Vyškovem a posunuli se na druhou příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na záda jim dýchala právě třetí Vlašim, kde loni v srpnu prohráli 1:4. I proto měl souboj o druhé místo třaskavý náboj.

Už ve 3. minutě vybojovala líšeňská posila Machalík roh a kapitán Ševčík po rozehrání nastřelil břevno Vágnerovy branky. A když Matocha nedokázal v 18. minutě prostřelit hostujícího gólmana, otevřel o tři minuty později skóre vlašimský Suchan – 0:1.

„Víme, že domácí jsou silní a hrají fotbal, který nám nesedí, protože jsou soubojové mužstvo. To, že jsme se ujali vedení 1:0, nám hrálo do noty,“ uvedl trenér hostů Martin Hyský.

Hra, které přihlíželo 640 diváků, byla vcelku ostrá a rozhodčí Švagr pouštěl některé souboje, které byly na hraně. Domácí se snažili vyrovnat, ale jejich útoky troskotaly na obraně Vlašimi a na gólmanovi Vágnerovi, takže do šaten se šlo za stavu 0:1.

V 51. minutě dostal žlutou kartu líšeňský záložník Málek, kterého pak v 77. minutě vystřídal Krška. „Nelíbil se mi jeho výkon. Pět minut před tím jsem na něho řval, ať se uklidní a pak přijde naprosto zbytečná žlutá karta v situaci, kdy už máme míč a on to jde ve falešném gestu dohrát,“ láteřil trenér Líšně Milan Valachovič.

Domácí chtěli vyrovnat, proto šlo po hodině hry na hřiště čerstvé trio Bednář, Černín a Toutou. Jenže hosté zvýšili v 73. minutě Rigem na 0:2. Líšeňský Černín pak sice v 84. minutě snížil na 1:2, ovšem vzápětí po hrubé chybě obrany rozhodl zápas střídající Solomon – 1:3. „To bylo bohužel skoro jako vlastní gól, protože Bednář to přihrál přímo Solomonovi a ten to dával do prázdné branky,“ rozhodil bezmocně rukama Valachovič.

Podle něj byl soupeř lepší a pohyblivější. „A my jsme nesplnili plán, jak proti Vlašimi hrát. Na lepší výsledek jsme mohli pomýšlet jen v úvodu zápasu, kdy Ševčík nastřelil břevno a měli jsme tam nějaké závary. Pokud ale máme uspět, tak nesmíme udělat takové fatální hrubky jako třeba při prvním gólu Otrísal,“ mrzelo domácího kouče.

Jeho protějšek Hyský naopak své svěřence chválil za disciplinovaný výkon, který znamená posun Vlašimi před Líšeň na druhou příčku. Ta jí stejně jako třetím Brňanům zaručuje účast v baráži. „Chceme se o ni porvat, protože tým i přes změny v zimní pauze má kvalitu a sílu. Ale je před námi ještě 12 zápasů a spousta bodů ve hře. A liga je hodně vyrovnaná, každý může porazit každého. Baráž je naším cílem, ale cesta k němu je ještě dlouhá a výhra v Líšni je jeden z kroků k němu,“ potvrdil Hyský vysoké ambice hostů.

Podle kapitána Líšně Ondřeje Ševčíka se musí tým z porážky oklepat a chystat se na městské derby s první Zbrojovkou, která má náskok 12 bodů, na jejím stadionu na Srbské. „Zbrojovka teď sice dvakrát jednoznačně vyhrála, ale před tím neměli úplně jednoznačné výsledky. Nás  tady loni porazila až gólem v 90. minutě a některé další zápasy rozhodla až v posledních deseti minutách,“ dodal Ševčík.