Město vede s Procházkou dlouhodobé spory kvůli oblasti za Lužánkami, kde podnikatelovy nemovitosti na pozemcích města brání stavbě fotbalového stadionu. Nedávno se u dětské hokejové haly objevily zátarasy bránící vjezdu na parkoviště, v okolí zase vybíraly firmy od lidí parkovné.

Brno dalo k soudu návrh na vydání předběžného opatření, které by firmě Czechcity znemožňovalo bránit parkování v daném místě, umisťovat tam zábrany a vybírat parkovné. Soud městu vyhověl, usnesení na internetu vyvěsil náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti). Soud v usnesení píše, že firmy Czechcity, Fair Lase a Bobycentrum Brno jsou povinné zdržet se umisťování movitých věcí představujících překážku na pozemky města a jsou povinné zdržet se všech činností směřujících k omezování přístupu včetně podmiňování vjezdu úhradou parkovného. "Velmi vítáme toto rozhodnutí a jsme rádi, že nezávislý orgán potvrdil naše argumenty. Považujeme to za dobrý krok, který nám pro danou lokalitu nastaví pravidla fungování," uvedla Vaňková.

Podle ní je to ale jen dočasné řešení. Soud uložil městu, aby ve lhůtě jednoho měsíce podalo k soudu určovací žalobu na určení vlastnictví účelových komunikací na pozemcích. Město má za to, že komunikace na pozemcích města jsou jeho, Procházka si ale myslí, že komunikace nabyl v minulosti. Proto s městem vede dlouhodobé spory. Na pozemcích města má podnikatel tenisové kurty a podzemní garáže, které brání stavbě nového fotbalového stadionu. Starý stadion v místě chátrá. Město chce nemovitosti získat. Procházka ale za své nemovitosti v hodnotě asi čtvrt miliardy nechce peníze, požaduje jiné budovy. Město navíc v minulosti prohrálo soud kvůli bezdůvodnému obohacení a muselo Procházkovi zaplatit miliony za to, že lidé využívají střechu jeho podzemních garáží jako parkoviště.