Zářijová bilance jeho svěřenců je přitom impozantní: tři zápasy, tři výhry a posun na první příčku! „Zavazuje nás to, abychom každý zápas vyhrávali, mužstva zespodu se na nás tlačí a soupeři nás nenechají v klidu spát. Díváme se sami na sebe, chtěli jsme zápas zvládnout i s ohledem na nejbližší domácí náročný duel,“ zmínil kouč Dostálek konfrontaci s druhou Spartou B, která na Zbrojovku čeká už v pátek 1. října od 17 hodin.

První místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se podle trenéra promítá i do pohody v kabině. „Když jste na špici, práce a tréninkový proces vypadají jinak, hráči chodí na stadion s nadšením a radostí. Je pro nás důležité se neustále soustředit na vlastní výkony a získávat body doma i venku,“ podotkl Richard Dostálek k impozantní bilanci sedmi výher, jedné remízy a jedné prohry.

Sedmi góly k tomu přispěl i kanonýr a při absenci zraněného Zavadila i momentální kapitán Zbrojovky Jakub Řezníček. „Je to příjemné, ale pořád to bereme zápas po zápasu. Na tabulku se podíváme, ale soutěž je dlouhá a těžká, jak už jsem stihl poznat. Musíme to ukrajovat po jednom a pořád se soustředit, protože nás čeká ještě hodně práce a stát se může cokoliv,“ uvedl k vítězné vlně Brňanů zkušený útočník.

Tvrdí přitom, že celý mančaft jde od zápasu k zápasu s tím, že ho chce vyhrát. „A pokud se to bude dařit, povede to ke kýženému cíli, za kterým všichni jdeme. Máme tým, který může postup urvat, ale každý týden to musíme potvrzovat,“ zmínil Řezníček, že nějaké přehnané euforii on ani spoluhráči nepodléhají.

On sám přitom střílí góly jak na běžícím pásu: v devíti kolech jich nasázel soupeřům sedm a je tak nejlepším střelcem týmu. K výhře 6:1 v Ústí přitom kromě gólu přispěl i třetí nahrávkou.

Podle něj to však byl na severu Čech hlavně týmový výkon. „Pro každého hráče je fajn, když má branku nebo asistenci, je to vždycky plus, ale dnes jsme táhli za jeden provaz a vyhráli jsme jako tým. To, že za tím snem kráčíme takhle, je důležitější než moje góly. Chci zkrátka postoupit a nahnat nějaké góly se Zbrojovkou v první lize,“ usmál se útočník, jehož snem je pokořit metu stovky prvoligových zásahů.