Spadla klec, u poslední vykrádačky ho chytli brněnští kriminalisté

  • Foto

    PČR

Osmatřicetiletý recidivista podle policie v Brně vykradl nejméně 11 nemovitostí. Když se s lupem vykrádal z prodejny v centru města, dopadli ho policisté. Zloděj způsobil celkovou škodu asi 150.000 a hrozí mu za to až tříletý trest vězení.

Kriminalisté na případech pracovali delší dobu a muže v těchto dnech zadrželi bezprostředně po vloupání do prodejny v ulici Milady Horákové

„Většinou se tento muž násilným způsobem vloupával do prodejen, sklepů či restaurací, ovšem většinou způsobil škodu pouze poškozením a nepodařilo se mu nic hodnotného odcizit. Dvakrát vnikl do sklepů a vzal jízdní kolo a elektro koloběžku. Největší úlovek byl ten poslední, kdy v prodejně v nočních hodinách odcizil příruční pokladničku s finanční hotovostí přes třicet tisíc korun,“ popsala případ policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Cejnková dále popsala, že kriminalisté si na zlodějíčka počkali před obchodem, a přestože se pokusil utéct, nakonec skončil v poutech. „Podezřelý svým jednáním způsobil celkovou škodu asi sto padesát tisíc korun a nyní ho za trestné činy porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci čeká až tříletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Cejnková.