Landa se stal prvním místostarostou. Druhou místostarostkou se stala Michaela Dumbrovská (KDU-ČSL), dřívější první místostarostka, třetím Roman Kotěra (ODS). Čtvrtým místostarostou zůstal Martin Schwab (ANO).

V městské části podepsali koaliční smlouvu zástupci ODS, ANO a KDU-ČSL, koalice má 27 mandátů ze 45. ODS s podporou Svobodných má v zastupitelstvu 13 mandátů, ANO po zásahu soudu devět namísto původních deseti, po pěti mají shodně Piráti, KDU-ČSL, Zelení a také Žít Brno, které před čtyřmi lety volby v městské části Brno-střed překvapivě jako nováček vyhrálo. Do zastupitelstva se dostalo ještě SPD se třemi mandáty. Naopak z něj oproti předchozímu volebnímu období vypadly ČSSD, KSČM a TOP 09.

V opozici končí Žít Brno, Piráti, Zelení a SPD. Původně měla mít koalice 28 mandátů, soud ale kvůli chybám při sčítání hlasů po volbách ubral jeden mandát hnutí ANO a přidal ho Zeleným. Dosud vedla radnici koalice Žít Brno, ANO, KDU-ČSL a Zelení.

V jedenáctičlenné radě má ODS pět radních, ANO čtyři a KDU-ČSL dva radní.

Osmačtyřicetiletý Mencl neměl protikandidáta. Zvolilo jej 35 zastupitelů z 44 přítomných, jeden byl proti, sedm se hlasování zdrželo, jeden nehlasoval. Mencl ve svém představení zastupitelům uvedl, že by se rád mimo jiné věnoval rozvoji městské části a kultuře. "Vize rozvoje jsme stanovili v programové části koaliční smlouvy, programové prohlášení plánujeme zveřejnit do 100 dnů," řekl Mencl.

Městská část Brno-střed patří mezi největší a nejlidnatější ve městě. Má kolem 90.000 obyvatel. Rozpočet na letošní rok přesáhl 800 milionů korun.