Strážníci odklidili o víkendu 115 aplikačních pomůcek, zaměřili se na okolí dětských hřišť

Do celoměstské akce Jehla se zapojilo skoro 40 strážníků a 4 asistenti prevence kriminality, kteří prošli téměř 50 dětských hřišť a také jejich okolí.

  • Foto

    Městská policie Brno

Letos doplnili tradiční jarní akci městské policie také členové spolku Archeo Moravia, kteří do terénu vyrazili s detektory kovů.  

Úkolem hledačů s detektory bylo projít především pískoviště na vybraných dětských hřištích. Nejčastějšími nálezy byla víčka z láhví od piva a kovové vršky z plechovek, které „detektoráři“ z hracích ploch odstranili. V ohrazeném pískovišti objevili také rezivé hřebíky. Podařilo se jim ale najít třeba i ztracenou náušnici, kterou předali strážníkům. Hlídky městské policie současně prohledávaly blízké okolí a zaměřovaly se na odhozené použité aplikační pomůcky, které následně strážníci umístili do speciálních boxů a převezli k likvidaci.

„Při akci Jehla tentokrát strážníci po celém Brně sesbírali 115 aplikačních pomůcek. Nejvíce jich nalezli v parku Koliště (26), ve Vídeňské (9), Nezamyslově (7) a Tkalcovské ulici (6). Celkově od začátku letošního roku odstranily hlídky městské policie z ulic Brna 1275 jehel. V posledním týdnu eviduje městská policie dva větší nálezy, a to 64 aplikačních pomůcek v Lidické ulici a 71 stříkaček poblíž železniční trati v Řípské ulici,“ uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

 Městská policie nemůže podle zákona drogovou problematiku prošetřovat, sbírá tak alespoň injekční stříkačky. Žádnou z aplikačních pomůcek strážníci naštěstí nenašli přímo v pískovištích, přesto se v blízkosti některých jehly vyskytovaly. „ Všechny herní plochy, které zkontrolovali hledači kovů spolu se strážníky, jsou označené speciálním plakátem, na kterém se lidé dočtou i to, jak se v případě nálezu aplikační pomůcky chovat. Platí zásada, že dítě by mělo zavolat svého rodiče a ten tísňovou linku 156,“ doplnila Kadrnožková.