Jihomoravské střední školy se už tuto sobotu otevřou veřejnosti v rámci celokrajského dne otevřených dveří. Tato iniciativa poskytne příležitost budoucím studentům prozkoumat atmosféru a prostředí středoškolských zařízení přímo na místě. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí hejtmanství Alena Knotková.

Návštěva školy má pro uchazeče řadu výhod

Návštěva dne otevřených dveří má mnoho výhod pro uchazeče o studium na středních školách. „Možnost osobního nahlédnutí do prostředí školy umožňuje získat lepší povědomí o vzdělávacím programu, učebních metodách, nabízených aktivitách a také se seznámit s pedagogy a studenty,“ uvedla Knotková. Osobní kontakt může podpořit informované rozhodnutí týkající se budoucího vzdělávacího směru.

Kontakt s učiteli i studenty a prohlídka usnadní rozhodování, říká radní

„Den otevřených dveří je skvělou příležitostí pro zájemce o středoškolské vzdělání, aby si vytvořili lepší představu o tom, kde by se chtěli dále vzdělávat. Přímý kontakt s učiteli, prohlídka školních prostor a diskuse s nynějšími studenty mohou výrazně usnadnit rozhodování,“ vysvětlil krajský radní pro školství Karel Jurka (ODS).

Většina škol se otevře od 8 do 17 hodin

Většina škol se podle Aleny Knotkové otevře v rozmezí od 8:00 do 17:00. „Je však důležité, aby zájemci před samotnou návštěvou zjistili informace o zapojení na webu jednotlivých škol, neboť mohou nastat individuální změny v otevíracích hodinách nebo programu,“ upozornila mluvčí hejtmanství.

Celokrajský den otevřených dveří na středních školách se koná poprvé

Jedná se o aktivitu v rámci nového systému podpory kariérového rozhodování žáků, který je provázán s Veletrhy středních škol – Tak kam v Brně a okresních městech. „Prvním rokem proběhla úspěšná kampaň „nevim kam“, na kterou nyní komunikačně navazujeme a připravujeme další kroky. Uskutečnily se veletrhy s návštěvností v řádů tisíců lidí a teď chceme uchazeče dostat přímo do škol. Následovat pak bude opětovně marketingová kampaň, ve které klademe důraz na boření mýtů o oborové nabídce, a vysvětlování nového systému přihlášek, které zavedlo ministerstvo školství,“ dodal radní Jurka.