Na inscenaci se podílejí studenti hudební i divadelní fakulty z oborů zpěv, režie, scénografie, světelný design a hudební produkce. Taktovky se chopí italský dirigent Damiano Binetti, uvedl inscenační tým v tiskové zprávě.

Tajné manželství (Il Matrimonio segreto) je dvouaktová opera buffa italského skladatele Domenica Cimarosy z 18. století na libreto Giovanniho Bertatina. Opera buffa je forma komického hudebního divadla zobrazujícího reálné životní situace, často s milostnou zápletkou.

Režijní koncept Kateřiny Reichové se zakládá na odhalování tajemství jednotlivých postav, nejen milenců s tajnou svatbou. Inscenace vtáhne diváky do prostředí, kde každý něco skrývá. Děj mohou sledovat díky českým titulkům.

V inscenaci kromě mladých pěvců a herců účinkuje také Janáčkův akademický orchestr pod vedením dirigenta Binettiho. Notový materiál upravil pro komorní obsazení orchestru. V inscenaci zazní například cembalo, harfa nebo barokní tympány. Sólistům pomohl dirigent italského původu se správnou výslovností.

Minimalistickou scénu doplňují projekce, kostýmy jsou současné, pozdně barokní divadelní útvar tak posouvají do 21. století. Inscenace má premiéru 24. března.