Desítky dronů a jejich světelná show symbolicky zahájily vánoční trhy na brněnském výstavišti. Show plnou barev, efektů a animací s vánočními motivy připravilo brněnské studio FlyinDiamonds. Trhy letos nejsou jako v minulých letech pouze místem pro předvánoční nákupy, ale i místem, kam rodiče mohou vzít děti za zábavou, řekla mluvčí vánočních trhů na výstavišti Markéta Kamenická. Konají se v pavilonech F a G1.

Budou se péct perníčky a linecká kolečka

Vánoční trhy, které letos nesou název Vánoční nákupní centrum, mají na výstavišti dlouhou tradici. Tu jen krátce přerušila pandemie covidu. Letos Veletrhy přichystaly vedle 300 prodejních stánků poměrně bohatý program, aby lidé nešli jen za nákupy. V pavilonu F vznikly pro děti kreativní dílny, kde si budou moct zkusit výrobu vánočních ozdob, pečení cukroví nebo si malovat na obličej. „Z cukroví budou péct pod vedením ‚babičky Marty‘ například perníčky a linecká kolečka,“ uvedla Kamenická.

Děti uvidí pohádku nebo magickou show

V pavilonu je také pódium, kde dnes vystoupilo Dětské taneční studio Ondrášek, v sobotu děti uvidí muzikálovou pohádku či show kouzelníka Magic Alexe. Program je přichystaný i pro dospělé různého věku, vystoupí Petra Janů, Josef Zíma či Bohuš Matuš.

Dronová show bude i 16. prosince

Dronová show se uskuteční ještě jednou příští týden v sobotu. Trhy jsou otevřené každý den do 17. prosince, vždy od 9:00 do 18:00. Vstupné stojí 30 korun ve všední den, o víkendu padesátikorunu.