Negativně se na výsledku podepsal náročný výrobní mix, který měl dopad na vyrobené objemy i na celkovou efektivitu, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Firma chce proto pro letošek výrobní mix zjednodušit a zredukovat.

Společnost vyrábí vlněné příze a tkaniny pro pánské obleky a dámské kostýmy a řadí se mezi největší české výrobce v textilním průmyslu. V předchozích letech snižovala závislost obchodu na sesterských firmách z italské skupiny Marzotto a podíl prodeje těmto firmám se ustálil mírně pod 90 procenty. Loni už však činil 90,5 procenta.

Firma dál těžko sháněla kvalifikované zaměstnance ve specializovaných textilních a strojních profesích. Přesto se jí podařilo zvýšit počet zaměstnanců o 44 na 957, klesalo množství agenturních pracovníků a průměrně mzdy rostly o 5,6 procenta. O rok dříve to bylo o 5,2 procenta.

Úřad práce podle aktuální informace eviduje pro podnik požadavek na obsazení 266 míst s průměrnou mzdou 16.300 až 18.900 korun, přičemž průměrná mzda na jižní Moravě loni ve čtvrtém čtvrtletí dosáhla téměř 31.000 korun. Zaměstnance se snaží získávat také spoluprácí se střední školou a učilištěm v Brně v Charbulově ulici, už druhý rok se dařilo vyučovat učební obor "výrobce textilií".

Podnik pokračuje v investicích převážně do modernizace výroby, loni na ně vyčlenil 123 milionů korun.