fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Titěrný ptáček dával nápovědu o svém jménu místem odchytu v centru Brna

Kuriózní případ řešili v těchto dnech brněnští strážníci, kteří v centru města odchytávali malého otřeseného ptáčka. Jeho jméno napověděl název ulice, kde ho našli.
mlynarik1-ptaci-centrum-brno

Foto:

Ptačí centrum Brno, mpb.cz

Drobounkého tvora přikrčeného na chodníku si podle mluvčího městské policie Pavla Šoby všimla kolemjdoucí u Armády spásy. „Předpokládala, že jde o exotický druh, který asi někomu uletěl a zřejmě se poranil,“ uvedl Šoba.

Přivolaní strážníci nepatrného opeřence opatrně uchopili a z Mlýnské ulice ho v kartónové krabici převezli ke specialistům. Záhy přitom vyšla najevo zajímavá náhoda. Jeden z našich nejmenších ptáčků dal samotným místem odchytu úplně nevědomky nápovědu ke svému jménu.

„Bylo to letošní mládě mlynaříka dlouhoocasého, jehož hmotnost ani v dospělosti nepřesahuje deset gramů. Jeho celé tělo měří čtrnáct centimetrů a víc než polovinu tvoří stupňovitý ocásek. Tito nepatrní ptáčci létají převážně v hejnech a jsou zejména velkými pomocníky zemědělců, protože regulují počty škodlivého hmyzu,“ vysvětlil Zdeněk Machař z brněnského Ptačího centra.

Pečlivá prohlídka mláděte vyloučila zranění. Podle Machaře byl zřejmě jen otřesený po vzdušném souboji s predátorem. Přibližně po třech hodinách péče u specialistů se úplně zotavil, takže ho mohli vypustit do volné přírody.

Odchyty zvířat s kuriózními shodami okolností nejsou přitom pro strážníky v moravské metropoli úplně výjimečné. Přesvědčili se o tom například v květnu 2019 strážníci Holub s Holubářem, kteří v Husovicích odchytávali dvě zbloudilé kachny.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT