05. 02. 2023 Dnes má svátek Dobromila

Tradiční „pálení čarodějnic“ proběhlo letos z pohledu jihomoravských hasičů klidně

Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Jak ty letošní "čarodějnice " proběhly z pohledu HZS Jihomoravského Kraje?
carodky

Foto:

ilustrační, Michal Kruphanzl

30.duben bývá spojován s pořádáním "pálení čarodějnic" a tím i zakládání větších či menších ohňů. Každoročně tedy hasiči na toto datum zaměřují zvýšenou pozornost. Ty letošní "čarodějnice" se ale podle zpráv jihomoravských hasičů obešel bez větších problémů.

Poslední dubnový večer spojený s "pálením čarodějnic" byl pro jihomoravské hasiče klidný. Letošní lidové veselice se obešly bez zásahu hasičů. Během pátečního večera a noci na sobotu hasiči zasahovali u dvou drobných požárů a vyjížděli ke třem planým poplachům.

Ve 20.25 hodin dvě jednotky likvidovaly požár pražců a stavebního odpadu na ploše 1×1 m u obce Židlochovice. Pět jednotek vyjíždělo ve 23.15 hodin na ohlášený požár rodinného domu do obce Žandovský mlýn na Kyjovsku. V tomto případě se jednalo o neohlášené pálení. Při událostech nevznikla žádná škoda na majetku.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT