Do lokality dosud jezdí jen autobusy a trolejbusy. Začít stavět by se mohlo v půli příštího roku a práce by mohly být hotovy koncem roku 2022.

O výběru firem, které se sloučily ve společnost Tramvajová trať kampus-Firesta+Metrostav, dnes rozhodla rada města. Výsledkem zadávacího řízení je uzavření smlouvy o dílo dle tzv. Žluté knihy FIDIC. Podle tohoto postupu, který je zavedeným mezinárodním smluvním vzorem ve stavebnictví, má zhotovitel za úkol zpracovat projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí i stavební povolení a následně podle této dokumentace stavbu zrealizovat.

„Velmi mě těší, že realizace tak významného a dlouho připravovaného projektu pokročila zase o něco blíže k dokončení. Prodloužení tratě přinese úlevu celé lokalitě, která se rychle rozvíjí, a především umožní pohodlnější cestování pro mnohem větší počet uživatelů městské hromadné dopravy,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Nová trať prodlouží linku číslo 8 asi o 900 metrů. Odpojí se v zastávce Osová, kde budou moct lidé přestoupit na další tramvajové a trolejbusové linky. Větší část nové trati povede tunelem pod Jihlavskou ulicí. "Na trati vzniknou dvě nové zastávky, a to Nová Jihlavská a U Nemocnice," uvedl radní David Grund. Pokud vše půjde dobře a nenastane zdržení, nová trať by měla být dokončena za 41 měsíců.