Akce s názvem Climathon se zaměřuje na problematiku životního prostředí a odehrává se ve stejný den ve stovce měst na šesti kontinentech. Je určený studentům, začínajícím firmám, místním úředníkům a vývojářům.

Účastníci akce se rozdělí do několika skupin a do sobotního odpoledne budou bez přestávky pracovat na některém z předem stanovených problémů.

"Cílem Climathonu je přinést inovativní řešení, která pomohou udělat z Brna lepší město pro život. Cílem brněnské akce je najít řešení na několik konkrétních problémů města spojených se životním prostředím a udržitelným rozvojem. Mezi výzvy letošního ročníku patří například snížení počtu aut v centru, vytipování přehřátých míst ve městě či doporučení pro výstavbu udržitelných budov. Na vítězný projekt čeká finanční odměna a zázemí pro start podnikání," uvedla pořadatelka akce Iva Jurjev.

Vítězný projekt představí tým i vedení města Brna, s kterým by měl spolupracovat na jeho uskutečnění.

Do dnešního odpoledne se na hackathon registrovalo 26 lidí, několik dalších přišlo bez registrace přímo na místo konání. V sobotu kolem 16:00 přednesou týmy svou závěrečnou řeč a komise vyhlásí vítěze.