fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Ukrajinci v Brně by mohli například sázet stromy nebo řídit ve vozech MHD

220302-bvv-uprchlici-ukrajina-foto-sch005

Foto:

MMB (archiv)

Brno by mohlo mít několik set pracovních míst pro uprchlíky z Ukrajiny. Novinářům to řekla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Působit by mohli v městských podnicích. Podle Vaňkové by mohli například v Lesích města Brna sázet stromy, v dopravním podniku by mohli najít místa řidičů. K počátku týdne žádaly v kraji o práci stovky Ukrajinců. Ze své země prchají po ruské nevyprovokované invazi na Ukrajinu.

Podle Vaňkové by měla vzniknout jasná databáze, kde budou jak žádosti o práci, tak nabídky zaměstnavatelů. "Naše společnosti by měly mít nižší stovky míst. Jsou mezi nimi Lesy města Brna, dopravní podnik i teplárny a další. Narážíme na problém jazykové bariéry, ale u některých míst není potřeba, aby hovořili česky," řekla Vaňková.

V brzké době by podle ní mohli najít uprchlíci práci například v lesích. "Kvůli jarní výsadbě by mohli sázet stromy. Výhodou je, že to mohou dělat i ženy, které mohou mít s sebou děti. Nemusí mít ani jazykovou znalost," řekla primátorka. Poukázala na to, že mezi uprchlíky ženy s dětmi převažují.

Rusko napadlo Ukrajinu před dvěma týdny. Boje si vyžádaly mnoho obětí. Ze země prchly zhruba dva miliony lidí. Přes 100.000 je v České republice.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT