Úrazovka v novém: moderní operační sály i dostatek parkovacích míst
Foto:
MMB
Vedení města Brna se rozhodlo modernizovat provoz a poskytování zdravotní péče v Úrazové nemocnici v Brně. Momentálně se zpracovává projekt na vybudování nového pavilonu v areálu nemocnice, a to na místě současného parkoviště. Jeho součástí budou nové operační sály, centrální sterilizace, heliport a také parkoviště.
„Město má dlouhodobou snahu zkvalitnit poskytování zdravotní péče na jeho území. V novém pavilonu Úrazové nemocnice vzniknou operační sály pro ARO a JIP. Díky tomu se budou moci uvolnit prostory v objektech na Ponávce 4 a 6, kde se nacházejí stávající operační sály. Sem se po jejich rekonstrukci přesunou zdravotníci z budovy Koliště 43, která se bude moci využít pro jiné účely“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík.
Nový objekt bude mít 8 podlaží. V 5. až 7. podlaží budou lékařům k dispozici sedm operačních sálů oddělení ARO a JIP. Vznikne také 26 lůžek pro tato oddělení. V posledním podlaží bude mít nemocnice umístěnou centrální sterilizaci a technické zázemí. „Součástí nového objektu jsou i čtyři patra parkovacího domu o kapacitě 160 parkovacích míst, které vyřeší zrušené pozemní parkoviště. Podstatně se tak zvýší počet míst pro auta pacientů a návštěv,“ dodal Petr Hladík.
V současné chvíli je zpracována architektonicko-dispoziční studie včetně profesí, která poslouží jako podklad pro výběr projektanta. Následně dojde k vyřízení všech potřebných povolení a k výběru zhotovitele. V případě bezproblémového postupu začnou dělníci stavět nový pavilon v roce 2020.
Předpokládané celkové investiční náklady na výstavbu nového pavilonu a na jeho vybavení jsou necelých 463 milionů Kč bez DPH. Uvolněné prostory v budově nemocnice na adrese Ponávka 4 a 6 bude potřeba také zrekonstruovat, což vyjde asi na více než 38 milionů Kč.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Zoo Brno se podílí na unikátním projektu zaměřeném…
- Ceny skipasů na jihu Moravy zůstanou stejné, mírně…
- Stavba školky v Šámalově ulici v Brně za 127 milio…
- V Brně připravují prohlídky kostnice při svíčkách …
- ŘSD chce do konce roku zažádat o stavební povolení…
- Papež podepsal dekret o blahořečení kněží Buly a D…
- Na Brněnské přehradě skončí plavební sezóna, posle…
- V brněnské inscenaci Lazebníka sevillského dostali…
- Provoz na trati Praha – Brno na Blanensku je…
- Řehák a Sparta dostali pokutu za derby, brněnský Ž…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
