Už žádné vrzání! Bolkovo brněnské divadlo má lepší sedačky a podlahu na jevišti

  • Foto

    redakce (MOŠ)

V brněnském Divadle Bolka Polívky už nebudou vrzat sedačky ani podlaha na jevišti. Město Brno jako majitel objektu na Jakubském náměstí investovalo přes léto tři miliony korun do nového čalounění sedaček i do "prken, která znamenají svět". Borovicová podlaha na jevišti nahradila dřívější smrkovou.

Herci už nezakopnou, ani si nezadřou třísku. Diváci zase budou mít větší pohodlí. Principál Boleslav Polívka připomněl, že v minulosti se zmínky o rozvrzaných sedačkách objevily i v divadelních kritikách. Opravu proto přivítal. "Je to útulnější a pro lidi příjemnější," řekl Bolek Polívka.

Postupnou rekonstrukci divadla odstartovala před třemi lety oprava střechy, která byla v havarijním stavu. Předloni řemeslníci vyměnili elektrorozvody a v divadle nainstalovali nová svítidla. Loni o prázdninách se pracovalo na kamenné podlaze ve foyer, repasi dveří do sálu a také na vzduchotechnice a klimatizaci v sále.

Úkolem do budoucna zůstává vzduchotechnika ve foyer, kde zatím chybí. Divadlo by také potřebovalo výkonnější a tišší klimatizační jednotku, která by nerušila lidi v okolních bytech a kancelářích. Je ale náročné najít pro ni umístění, uvedl ředitel divadla Ondřej Chalupský. Řešení se prý už rýsuje.

V budově na Jakubském náměstí Polívkovo divadlo sídlí od roku 1993, dříve tam působil například soubor Večerní Brno. Divadlo zahájilo 27. sezonu v pondělí 9. září uvedením inscenace Klíště, ve které principál hraje s Milanem Lasicou.

Zdroj: 
čtk