Tuzemská divadla jsou zavřená, ale herci a další zaměstnanci brněnského Městského divadla v Lidické ulici rozhodně nezahálejí. Kromě oprašovacích generálních zkoušek řady představení točí pravidelná talk show MdB KLUB a na přelomu roku se pustili do nejbláznivější reality show letošní zimy, kterou nazvali AktrŠéf.

„Popud k natáčení vzešel od ředitele divadla Stanislava Moši, který přípravou scénáře a hlavními rolemi tří porotců pověřil herce Michala Isteníka, Aleše Slaninu a Michala Matěje. Ti sepisují všechny úkoly pro soutěžící herce,“ upřesnila pro zpravodajský portál BRŇAN tisková mluvčí divadla Kateřina Vižďová.

Podle ní jsou už natočené dva díly, které se nyní zpracovávají ve střižně a v dohledné době by se měly objevit na YouTube kanále divadla. „V průběhu února se budou točit další díly,“ doplnila mluvčí.

Jak už název pořadu napovídá, nejdivadelnější reality show AktrŠéf se podle Vižďové nechala inspirovat známou televizní kuchařskou soutěží v kombinaci s pořadem Partička. „Herci musí plnit úkoly porotců, přičemž jde o čirou improvizaci, kdy během chvíle musí vymyslet nějaké scénické číslo a pak je zahrát,“ vysvětlila mluvčí divadla.

V roli šéfa poroty se představí hostinský Eda z dnes již kultovního televizního seriálu MOST! Michal Isteník, kterého teď diváci můžou vidět v roli detektiva v kriminálním seriálu z produkce brněnského studia ČT Hlava Medúzy. O přízeň poroty se pak budou ucházet například Markéta Sedláčková, Igor Ondříček, Zdeněk Junák nebo Petr Štěpán.

Jako speciální host se v reality show objeví i někdejší člen souboru, známý herec Jiří Dvořák, který se blýskl v řadě filmů a seriálů, například jako čert Uriáš v pohádkových komediích režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně a Anděl Páně 2 nebo ve Strachově sérii Labyrint. Před třemi roky také vyhrál televizní taneční soutěž Star Dance.

Není tedy divu, že diváci, kteří do zavřených divadel kvůli vládním protiepidemickým opatřením nemůžou, se už reality show vysílané na internetu nemůžou dočkat. „Fakt se to už nedá vydržet. Sestava luxusní a pan Dvořák zase doma, byť asi jen na skok. Je nám po vás všech smutno,“ napsala v komentáři na sociální síti k fotografiím z natáčení na profilu divadla Radmila Hlavničková.