V Boskovicích budou mít záchranáři novou základnu, stavět se bude rok

  • Foto

    ZZS JmK

V Boskovicích budou mít záchranáři novou základnu, v pondělí se poprvé koplo. Dvoupodlažní budova se stane novou základnou pro dvě výjezdové skupiny. „Bude umožňovat i případné rozšíření o další posádku. V novém zázemí budou zabezpečeny odpovídající pracovní podmínky a technické vybavení, což bude mít v konečném důsledku bezprostřední vliv na rychlé a efektivní poskytování zdravotnické pomoci,“ uvedla ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová.

Výjezdová základna je situována na pozemcích Jihomoravského kraje, které přiléhají k západní části areálu Nemocnice Boskovice. Objekt je tvořen jednoduchým kvádrem, přičemž hmota prvního a druhého podlaží je materiálově odlišena, tvoří ji imitace pohledového betonu a lícové cihly.

„Objekt je řešen jako energeticky pasivní. Tepelná energie pro vytápění, chlazení a ohřev teplé užitkové vody bude primárně zajištěna tepelnými čerpadly země – voda. Objekt bude vybaven fotovoltaickou elektrárnou a část dešťové vody bude zpětně využita pro splachování WC,“ vyzdvihl „zelené“ řešení stavby radní pro investice Jihomoravského kraje Vladimír Šmerda.

Stavba má být hotová příští rok v listopadu a přijde asi na 72 milionů korun. „Stávající výjezdová základna v Boskovicích slouží našim zdravotníkům již od roku 1996, prostorově i svým uspořádáním již dávno nevyhovuje potřebám zdravotníků ani současným hygienickým předpisům a jejich naplňování. Lékaři a zdravotničtí záchranáři tak stavbou nové budovy výjezdové základny v Boskovicích získají zázemí odpovídající náročnosti jejich práce při péči o obyvatele regionu či jeho návštěvníky,“ uzavřela mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

 

Fotogalerie: