fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

V Brně-Černovicích se kvůli kauze bytů a pískovny zřekli mandátu zastupitele Jiří Hasoň a Jiří Novotný

V brněnské městské části Černovice se zřekli mandátu zastupitele Jiří Hasoň (KDU-ČSL) a Jiří Novotný (ČSSD). Novotný se také vzdal postu jednatele v městské firmě Pískovna Černovice, jednateli firmy byli dosud oba.
piskovna-cernovice

Foto:

Pískovna Černovice

Černovická pískovna figuruje v kauze privatizace městských domů v Brně, kvůli které tento týden v úterý zasahovala na několika místech v Brně policie. O rezignaci obou informovala starostka městské části a poslankyně STAN Petra Quittová, která je k rezignaci vyzvala prostřednictvím advokátů. Předpokládá se, že jsou oba ve vazbě.

„Mohu potvrdit jejich rezignaci na mandát zastupitelů, mám to tady v písemné podobě. V případě pana Novotného mám i jeho rezignaci na jednatele pískovny a mám neoficiální informaci, že pan Hasoň také bude podávat rezignaci, ale nemám to ještě v písemné podobě,“ řekla Quittová. Novotný i Hasoň byli dosud v zastupitelstvu Černovic, Hasoň mandát v zářijových volbách opět získal. Novotný už zastupitelem být neměl, byl ale prvním náhradníkem a mandát získal poté, kdy podle starostky kvůli střetu zájmů složil mandát zvolený Pavel Blažík (ČSSD).

Černovické zastupitelstvo se na ustavující schůzi sejde příští týden v pondělí. Po říjnových policejních raziích v Černovicích rezignovali na získaný mandát už tři lidé z jednadvacetičlenného zastupitelstva. Po zásahu policie v Brně před dvěma týdny kvůli přidělování městských bytů rezignoval na mandát Radim Suchánek (ANO), který je ve věci obviněný spolu se sedmi dalšími lidmi. Hlavní obviněný v této kauze je bývalý předseda bytové komise Brno-střed Otakar Bradáč z ODS.

Městský soud vzal po úterní policejní razii do vazby všech sedm lidí obviněných kvůli privatizaci městských domů v Brně. Jména obviněných nejsou oficiálně potvrzena. Obhájci obviněných se k věci vesměs nevyjadřovali. Obviněné jsou i dvě firmy.

Kauza se týká privatizace městských domů, činnosti městské firmy a dotačních podvodů. Kriminalisté prohledávali prostory bytového odboru brněnského magistrátu, radnice městské části Brno-sever i Brno-Černovice, byli právě i v Pískovně Černovice i u jednatele Hasoně.

O podání vysvětlení a přístup do kanceláře požádala policie také místopředsedu KDU-ČSL, tehdejšího náměstka brněnské primátorky a kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka. Brno si ve čtvrtek na ustavující schůzi zvolilo nové vedení vzešlé ze zářijových komunálních voleb, Hladík už náměstkem není, není ani v radě města.

V úterním prohlášení uvedl, že policii poskytne součinnost a že není z ničeho obviněný. Ve čtvrtek zopakoval, že nebyl z ničeho obviněn a nebyl ani zadržen. Policii pro účely vyšetřování poskytl svůj mobil a počítač, přístup do svého diáře a e-mailu.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT