Představí se všechny české regiony a ze slovenských bude chybět jen Košický kraj. Přijede 800 vystavovatelů z 20 zemí. První den je určený pro odbornou veřejnost, další tři dny pro všechny.

Letos poprvé se ve společné expozici představí Brno a Jihomoravský kraj. Jejich prezentace má návštěvníkům dát tipy na méně známá místa a památky a ty známé chce představit z jiného úhlu, než je běžné.

Šest příspěvkových organizací ministerstva kultury, mezi nimi Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze či Národní památkový ústav, připravilo interaktivní prezentace na téma sklo. Na veletrzích se bude prezentovat 20 muzeí spadajících pod resort kultury.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí něco aktivně vyzkoušet, bude připravena například lezecká stěna. Novinkou letošního ročníku bude i ucelená prezentace golfové turistiky. Veletrhy nabídnou také setkání s řadou cestovatelů na festivalu Go Kamera. Po roce se na brněnské výstaviště vrátí projekt serveru Nomádi. Zájemcům o velmi netradiční cestování se představí zástupci tří těchto expedic.

Zajímavostí bude například expozice se dvěma ledovými kvádry, které budou od pátku postupně odtávat. Cílem je poukázat na problematiku tání pevninského ledovce a problematiku života ledních medvědů.

Veletrhy začínají každý den v 10:00 a vstupenka stojí na místě 180 korun, přes internet 140 korun.