V Brně dnes začne 15. ročník mezinárodní přehlídky Divadelní svět. Na programu je zhruba 70 představení a dalších akcí v podání českých i zahraničních umělců, a to v kamenných divadlech i pod širým nebem. Zahraniční soubory přijedou například z Polska, Německa nebo Velké Británie. Festival potrvá do 28. května, program je dostupný na webových stránkách www.divadelnisvet.cz.

Jedním z hlavních programových bodů festivalu je hostování britského tanečního souboru Akram Khan Company. Do Česka se vrací po více než deseti letech. V Janáčkově divadle uvede v sobotu a neděli inscenaci Kniha džunglí jinak. Čerpá z díla Rudyarda Kiplinga, ovšem na postavu Mauglího pohlíží jako na klimatického uprchlíka, který se dostane do velkoměsta pohlceného přírodou a obydleného divokými zvířaty.

Další festivalovou událostí bude uvedení projektu Zaměstnanci varšavského Teatr Studia a polské režisérské hvězdy Lukasze Twarkowského

Inscenaci, která pohlíží do budoucnosti lidstva a reflektuje jeho vztah k robotice a umělé inteligenci, pořadatelé zasadili do pavilonu G2 na brněnském výstavišti. Hrát se bude na závěr festivalu, tedy 27. a 28. května.