V Brně dnes začne 15. ročník mezinárodní přehlídky Divadelní svět
Foto:
Patrik Bořecký - archiv
V Brně dnes začne 15. ročník mezinárodní přehlídky Divadelní svět. Na programu je zhruba 70 představení a dalších akcí v podání českých i zahraničních umělců, a to v kamenných divadlech i pod širým nebem. Zahraniční soubory přijedou například z Polska, Německa nebo Velké Británie. Festival potrvá do 28. května, program je dostupný na webových stránkách www.divadelnisvet.cz.
Jedním z hlavních programových bodů festivalu je hostování britského tanečního souboru Akram Khan Company. Do Česka se vrací po více než deseti letech. V Janáčkově divadle uvede v sobotu a neděli inscenaci Kniha džunglí jinak. Čerpá z díla Rudyarda Kiplinga, ovšem na postavu Mauglího pohlíží jako na klimatického uprchlíka, který se dostane do velkoměsta pohlceného přírodou a obydleného divokými zvířaty.
Další festivalovou událostí bude uvedení projektu Zaměstnanci varšavského Teatr Studia a polské režisérské hvězdy Lukasze Twarkowského
Inscenaci, která pohlíží do budoucnosti lidstva a reflektuje jeho vztah k robotice a umělé inteligenci, pořadatelé zasadili do pavilonu G2 na brněnském výstavišti. Hrát se bude na závěr festivalu, tedy 27. a 28. května.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Policie: Muž na Brněnsku vyráběl pervitin, žena dr…
- Průzkum: Obliba kapra na Štědrý den klesá, roste o…
- SurgalClinic otevírá v Brně pracoviště dlouhodobé …
- Nejlepším sportovcem Brna se poprvé stal fleretist…
- Letošek se podle klimatologa mohl zdát chladný, pa…
- Celníci odhalili na jihu Moravy nelegální výrobnu …
- Sledování trhlin v budově kina Scala v Brně potrvá…
- Muž na Brněnsku podle policie vyráběl pervitin, pr…
- Jihomoravský kraj má první michelinskou hvězdu, py…
- Jihomoravanů za devět měsíců roku o 1786 ubylo, ob…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
