V Brně nebudou o letních prázdninách jezdit tramvaje do Bystrce kvůli opravě trati mezi zastávkami Zoologická zahrada a Rakovecká. Místo toho budou jezdit obyvatelé jednoho z největších brněnských sídlišť autobusy, napsala v tiskové zprávě mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Na prázdninové jízdní řády přejde brněnská MHD od soboty 29. června, výluka do Bystrce skončí k 31. srpnu. Trať pochází z roku 1983 a její technický stav už je špatný. „Opravíme úsek dlouhý 1330 metrů. Vyměníme kolejový svršek, trolejové vedení a postavíme další protihlukové stěny. Také upravíme zastávky Zoologická zahrada a Přístaviště na bezbariérové,“ řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Opravy vyjdou na 143 milionů korun.

Tramvajová linka 1 kvůli tomu bude jezdit jen do zastávky Vozovna Komín a linka 3 až do zastávky Kamenolom, kde bude dočasně zřízena úvrať

Linka 10 bude stejně jako jednička jezdit jen do Vozovny Komín. Náhradou za tramvaje bude autobusová linka 54, která bude o prázdninách obsluhovat trasu Vozovna Komín – Svratecká – Kamenolom (pouze směr Bystrc) – Zoo – Přístaviště – Rakovecká – Ečerova – Kamechy a vybrané spoje pojedou dále do Žebětína na Bartolomějskou. Linka 52 bude v provozu pouze v úseku Mendlovo náměstí – Žebětín a pojede okružně přes smyčky Ríšova a Bartolomějská. Regionální linka 302 bude ukončena v zastávce Kamenolom, aby se dalo přestoupit přímo na tramvaj.

Provoz autobusových linek v Komárově ovlivní uzavírka části Sokolovy ulice a rekonstrukce kruhového objezdu na křižovatce Sokolovy a Kšírovy ulice. Provoz však bude omezený jen od 1. do 12. července

„Autobusy linek 49, 50, E50 a N94 pojedou pouze ve směru z Komárova do Horních Heršpic odklonem Hněvkovského a Sokolovou ulicí. Vynechají zastávku Kšírova. V závislosti na postupu prací budou navíc linky 49 a N94 v Horních Heršpicích odkláněny buď obousměrně, nebo jednosměrně okolními ulicemi.

Kvůli rekonstrukci povrchu na Staré dálnici se také předpokládá zrušení zastávky Štouračova ve směru do Komárova od 8. července do září, přesný termín ukončení prací zatím není známý.