Brněnský dopravní podnik chystá v příštím roce dvě velké opravy tramvajových tratí. Nové koleje položí v Obvodové ulici od zoologické zahrady po smyčku Rakovecká a také v Kounicově ulici od křižovatky s Nerudovou po křižovatku se Šumavskou. Hotová má být také nová vratná smyčka vedle pisárecké vozovny. Zatímco oprava kolejí v Bystrci si vyžádá úplnou výluku o letních prázdninách, opravu v Kounicově ulici podnik vyřeší provozem po jedné koleji. Na tiskové konferenci to řekl generální ředitel Miloš Havránek. Město také chystá rekonstrukci Údolní ulice, která si vyžádá i tramvajovou výluku.

Opraví i podloží

Trať v Obvodové ulici určená k modernizaci je dlouhá 1350 metrů, a kromě nových kolejí podnik bude kompletně sanovat podloží. „Díky použití odhlučňovacích prvků bude trať tišší, umístíme také směrem ke Kníničkám nízkou protihlukovou stěnu. Po modernizaci bude možné jezdit úsekem až 70 kilometrů za hodinu, čímž dojde ke zkrácení cestovních časů,“ řekl Havránek. Přestavba čeká i zastávky Zoologická zahrada a Přístaviště, aby byly bezbariérové. Součástí stavby bude i rekonstrukce vodovodního řadu na mostě přes řeku a na zastávkách bude nové veřejné osvětlení.

Ulice plná louží

Trať v Kounicově ulici je podle Havránka v „hrozném stavu“, který se projevuje obzvláště po deštích, kdy je ulice plná louží, trať je zde ještě na pražcích. Práce se budou dělat v květnu a v červnu a kvůli jednokolejnému provozu lze očekávat mírné zpoždění. I zdejší trať bude tišší. Současně se bude opravovat kanalizační stoka a Brněnské komunikace mají opravit kompletně silniční povrch.

Start prací na Údolní není ještě jasný

Kdy se začne stavět na Údolní mezi Komenského náměstím a Úvozem, není zřejmé. Půjde o kompletní rekonstrukci ulice včetně sítí pod povrchem. Oprava naváže na dříve rekonstruovanou část Údolní ulice od Úvozu na Kraví horu.

Smyčka v Pisárkách se staví od jara

Smyčka v Pisárkách má být hotová v polovině roku, pracuje se na ní už od letošního jara. „Věřím, že ji otevřeme podle plánu v polovině roku,“ řekl Havránek.