Do Brna míří po roce opět další ročník charitativního běhu a procházky s názvem BĚHEJME A POMÁHEJME ÚTULKŮM. Pořádající spolek pomáhá opuštěným zvířatům v útulcích po celé České republice už od roku 2014. Výtěžek z akce poputuje právě na pomoc o jejich péči. Zpravodajský portál BRŇAN o tom za organizátory informovala Barbora Poláková.

Start je 8. října

Pořádající nezisková organizace pomáhající týraným a opuštěným zvířatům v celé České republice zahájí akci v Brně 8. října. Výtěžek pak půjde do útulků v brněnské oblasti. Akce se ale uskuteční i v jiných městech, scénář pomoci je pak stejný.

Pomohli už 200 útulkům

„Za období svého působení jsme pomohli již přes 200 útulkům částkou přesahující 14 000 000 korun. Finanční dary nám umožňují co nejrychleji pomáhat hradit akutní operace, při živelných pohromách neztrácíme drahocenný čas, ale můžeme reagovat okamžitě. Chceme být oporou zvířat, potřebují-li pomoc. Každá bytost v nouzi má stejné právo na ochranu,“ popsal zakladatel spolku Petr Sokolík, který přiznal, že nápad vznikl, když si šel zaběhat s přáteli. Stanovili si startovné a to pak věnovali psímu útulku.

Kromě toho spolek pomohl nasbírat a odvézt 600 tun krmiva na Ukrajinu

„Jsou připravené vždy dva okruhy, jeden běžecký a jeden pěší. Neběžíme o vítězství, nemáme připravené stupně vítězů, smyslem akce je přijít se proběhnout nebo projít se svými kamarády, dětmi, psy a strávit fajn odpoledne díky připravenému doprovodnému programu,“ doplnili organizátoři.