Na brněnském výstavišti se ve čtvrtek 13. června uskuteční výstava nákladních aut a autobusů pod názvem Transport Brno Show. Po více než deseti letech má volně navázat na zrušený veletrh Autotec a přilákat jak odbornou, tak laickou veřejnost, řekl Vojtěch Máša, regionální ředitel sdružení dopravců Česmad Bohemia, které je organizátorem akce.

„Dělali jsme v posledních letech drobné regionální výstavy, kde bylo nejvýše 20 vystavovatelů. Iniciativa vyšla od našich členů a rozhodli jsme se jít na brněnské výstaviště. Vystavovatelů bude přes 50,“ řekl Máša. Lidé tak v Brně uvidí kamiony, návěsy či autobusy. Budou zde i zástupci výrobců pneumatik, tankovací společnosti či výrobci tachografů.

Součástí akce jsou také přednášky a workshopy

„Někdy je problém se dostat k informacím. Tady je dostanou všichni návštěvníci a zájemci zdarma,“ řekl Máša. Bude to například problematika uložení a upevnění nákladu, novinky při silničních kontrolách či novinky v oblasti digitálních tachografů.

Zdarma je vstup nejen na workshopy, ale i na celou akci

„Uvidíme, kolik přijde lidí. Necháme se překvapit,“ řekl Máša. Pro neodborné návštěvníky je připravený i doprovodný program. Prezentovat se bude závodník Aleš Loprais se svojí tatrovkou a svoji silniční techniku budou představovat také policisté. Podrobný program je k nalezení na webu akce. „Máme ambici dělat tuto akci jednou za dva roky a věřím, že se do Brna zase v dalších letech vrátíme,“ řekl Máša.