V Brně se kradou jízdní kola ve velkém, během jediného dne jich zmizelo pět

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Stále stejná každoroční písnička, zloději se v těchto měsících soustředí na jízdní kola. Neodradí je dobře uzamknuté prostory, ani bezpečnostní zámky. Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek od včerejška postrádají majitelé hned pětici jízdních kol.

„Z kočárkárny bytového domu v Kosíkově ulici zmizela dvě horská kola. Zloděj se do společných prostorů domu dostal, aniž by viditelně poškodil zámky dveří. Překážkou pro něj nebyl ani bytelný zámek, kterým byla obě kola zamknuta k topení. Škoda je nejméně dvacet tisíc korun,“ uvedl Malášek.

Bohužel podobný scénář prožili dva cizinci, ve Skřivanově ulici odstavili osobní automobil Hodna, na jehož závěsném zařízení byla zamknuta dvě jízdní kola. Během dvouhodinové procházky je po překonání zámků odcizil zatím neznámý pachatel. „Cizinci hlásí škodu za patnáct tisíc korun. Velkou porcí drzosti se pak prezentoval zloděj, který zavítal do obchodního centra ve Vídeňské ulici. Tam před jedním z obchodů odstranil zajišťovací zámek a odcizil vystavené trekové kolo. Obchodní společnosti tak způsobil škodu za skoro dvacet tisíc korun,“ uzavřel Malášek.