V Brně se na tři měsíce otevřou dva nové sportovní parky, vstup bude zdarma

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Sportovní nadšenci se můžou těšit na dva nové sportovní parky, a to v areálu výstaviště a v areálu Vodova. Město chce tak lidem nabídnout na nadcházející tři měsíce více sportovních aktivita a také ulevit rodinám s dětmi. „Řada Brňanů zrušila dovolené, a to z nejrůznějších důvodů, teď každý přemýšlí, jak využít volný čas s dětmi. Tohle je ideální možnost jak trávit volné chvíle všichni dohromady, navíc bude do sportovišť vstup zdarma,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Sportovní park v areálu výstaviště bude otevřen už v sobotu 6. června a v areálu Vodova hned druhý den, v neděli 7. června.

Areál ve Vodově ulici poskytne prostor pro skatepark, volejbal, florbal, mini gymnastiku, mini atletiku a další sporty. Sportovní vybavení bude dostupné k zapůjčení za vratnou zálohu. Sportovní park Vodova zahájí svůj provoz v neděli 7. června 11 hodin Dětským dnem. Pro děti připraven zajímavý program. Kromě sportu a soutěží za odměny se mohou děti těšit na skákací hrad a tvořivou dílničku.

„Pokud by nám víkendové počasí nepřálo, jsme přesto připraveni uskutečnit Dětský den, a to ve sportovní hale. Děti si ale budou muset přinést suché přezůvky,“ doplnil Hladík.

Sportoviště v areálu výstaviště vyroste poblíž pavilonu P a bude volně přístupné do konce srpna každý den od 9 do 20 hodin. Půjčení vybavení v podobě míčů a pálek bude, stejně jako vstup, zdarma. K dispozici bude také občerstvení. Sportovní park bude veřejnosti přístupný skrze bránu 7.

„Prostor výstaviště se tak významně oživí v době, kdy se nekonají žádné veletrhy. Sportovní nadšenci zde najdou deset stolů na ping pong, tři basketbalová hřiště, dvě plochy na streetball a šest stolů na teqball, který kombinuje prvky fotbalu a stolního tenisu. Důležité je, že park bude přístupný skrze bránu č. 7, která leží hned naproti Riviéře. Díky tomu dokážeme po celé léto nabízet rodičům s dětmi skvělé sportovní a volnočasové možnosti v těsné blízkosti,“ dodal Hladík.

Ten dále dodal, že obě sportoviště bude provozovat městská společnost STAREZ, která kromě provozních záležitostí na sportovištích zajišťuje i pestrou nabídku příměstských táborů. Popisy a termíny pak zájemci mohou najít na https://starez.sportujemevbrne.cz/