Brňané tak mohou navrhnout projekt s vyšším rozpočtem. Důvodem jsou rostoucí ceny materiálů a stavebních prací, uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Změnu pravidel pro participativní rozpočet v Brně by zastupitelé měli schvalovat příští týden. Podle náměstka primátorky Tomáše Koláčného (Piráti) se na tom radní shodují. „Pandemie koronaviru celosvětově utlumila výrobu a trh teď pociťuje důsledky v podobě zvyšování cen stavebních prací a materiálů. Tyto rostoucí ceny bohužel výrazně komplikují stavební projekty, nicméně naším cílem je zachovat i nadále uskutečnitelnost podpořených projektů,“ uvedl Koláčný.

V Brně participativní rozpočet existuje pátým rokem. Lidé do něj přihlašují návrhy, které mají zlepšit život ve městě. Z letošních 67 projektů Brňané do konce listopadu vybírají ty, které město provede. Lidé nejčastěji navrhují stavební projekty a úpravy. Objevil se ale také podnět na nákup myček nádobí pro mateřské školy, jež mají snížit riziko šíření virů, nebo na prostředníka v komunikaci s úřady pro osamělé seniory.