V centru moravské metropole se v září otevírá čtyřleté Evangelické gymnázium (Egy) se zaměřením na humanitní studia. Výuka začne ve škole Filipka a od dalšího školního roku v Opletalově ulici. Zpravodajskému portálu BRŇAN to sdělila mediální zástupkyně školy Lucie Férová.

Bude to další školské zařízení

Gymnázium vzniká jako další školské zařízení při základní škole Filipka, která má oficiální název Škola příběhem – církevní základní škola. Jeho zřizovatelem je Českobratrská církev evangelická. „Výuka prvního ročníku bude zahájena již v následujícím školním roce 2024/2025 a bude probíhat v prostorách školy Filipka na adrese Filipínského 1v brněnských Židenicích, od následujícího školního roku pak převážně na Opletalově 6 v centru Brna,“ upřesnila Férová.

Akcentují práci s jazykem

Podle webových stránek gymnázium ve své vzdělávací koncepci akcentuje práci s jazykem a textem, čtenářskou gramotnost, etickou výchovu, výchovu ke společenské a environmentální zodpovědnosti. „Stejně jako na Filipce se zde bude uplatňovat například integrovaná tematická výuka a častá výuka v přírodě, na expedicích či exkurzích,“ dodala Férová.

Gymnázium je otevřené všem studentům

Gymnázium je otevřené všem studentům bez ohledu na vyznání. Svůj zájem o studium a studijní předpoklady uchazeči prokáží ve školním i jednotném kole přijímacích zkoušek. Více informací lze najít na www.e-gy.cz. Informační schůzka se zájemci o Evangelické gymnázium se uskuteční 8. ledna od 17:00 v budově na Opletalově 6 v Brně.