Jakmile bude jasno, jak je dopis dlouhý, předají autoři podklady agentuře Dobrý den, která může údaj po kontrole zapsat do České knihy rekordů. Současný rekord loni z Brna má hodnotu 615 metrů. Kromě toho chce Czernin dát dohromady dopis ze všech deseti Ježíškových pošt i z jiných měst, aby vznikl rekordní společný dopis.

Přání Ježíškovi mohli zájemci napsat od 23. listopadu na role papíru, které jsou v Ježíškově nebeské kanceláři na Zelném trhu v Brně. "Jedna role má 300 metrů a lidé už popsali část páté. Trhy se dnes uzavírají, takže role sundáme a v lednu zkontrolujeme, zda je všechno popsané, nebo zda jsou tam prázdná místa," uvedl Czernin.

Autoři svezou dohromady i ostatní dopisy z jiných měst. Lidé je psali také v Praze, Benešově, Nymbuce, Jičíně, Táboře, Litoměřicích, Ústí nad Labem, Humpolci, Pelhřimově a Ostravě. "V Brně je ale dopis nejdelší, takže překoná starý rekord. Společný dopis bude také rekordní, protože bude prvním takovým pokusem," poznamenal Czernin.

Kromě toho mohli lidé podepsat Desatero tradičního adventu a Vánoc s Ježíškem. Desatero vymezuje, co je, a naopak co není součástí českých vánočních tradic.

Podle Czernina má akce za cíl připomenout tradici Ježíška. "Rekord je vedlejším efektem. Smyslem jsou krásná přání nashromážděná a napsaná Ježíškovi, ta tradice, kterou si tady po generace předáváme. Snažíme se o návrat Ježíška a jeho symbolické podoby," uvedl Czernin, který je také předsedou Spolku pro tradiční Vánoce.