„Letos se na jedinečné nesoutěžní přehlídce setká devět uměleckých akademií z tuzemska i ze zahraničí. Při lednovém předvýběru byla tato devítka vybrána z celkem dvaceti šesti přihlášených škol. Inscenace v Brně uvedou mladí profesionální herci z Polska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Velké Británie, Slovenska a navrch brněnská i pražská umělecká akademie,“ popsal Mareček.

Téma letošního ročníku nazvané (IN)VISIBILITY zčásti zrcadlí virtuální organizaci ročníku předešlého, který podle pořadatelů doprovázel pocit odcizení a neúplnosti. Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER organizují výhradně studenti divadelní fakulty hostitelské školy, kteří o akci informují mj. na webu www.encounter.cz.

„V Brně přivítáme zhruba 250 zahraničních účastníků, z nichž zhruba dvě třetiny tvoří studenti s pedagogy a zbytek hosté,“ uvedla vedoucí festivalové sekce Média Kristina Prochásková. Koncepce festivalu bude letos po vynucené covidové přestávce konečně čistě prezenční. K tradičnímu programu přibyla ještě samostatná linie Blindspot, která v offprogramu nabídne nečinoherní žánry jako například fyzické divadlo a představí je jako plnohodnotný performativní umělecký žánr.

Přestože je festival nesoutěžní, vyzdvihuje porota výjimečné výkony. Ty jsou dekorovány festivalovými soškami Marta, které budou uděleny při závěrečném ceremoniálu 2. dubna od 18. hodiny ve velkém sále Divadla Husa na provázku.

Kromě divadelních vystoupení rozezní město Brno také hudební koncerty českých kapel jako například WWW nebo Mutanti hledaj východisko. Doprovodný program si bude možné užít v oblíbených brněnských klubech jako je Kabinet Múz nebo ArtBar.d