fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

V Brně začali vyrábět sníh pro Olympijský festival. Na výstavišti si můžete zkusit olympijské disciplíny

banner-ioc-says-pyeongchang-ready-winter-olympics-issue-2-kate-lee

Foto:

ttoni.org

Na brněnském výstavišti v pondělí začali vyrábět umělý sníh, aby jej bylo dostatek na dny Olympijského festivalu. Od 9. do 25. února, tedy v termínu, kdy se budou konat zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu si návštěvníci výstaviště budou moci vyzkoušet všechny olympijské sporty. Centrem bude pavilon Z, v jeho okolí vyrostou například běžecké tratě či biatlonová střelnice, uvedly Veletrhy Brno v tiskové zprávě.

V Brně vznikne podobný olympijský park jako před čtyřmi lety v Praze na Letné k olympiádě v Soči. Kromě sportovišť bude na výstavišti velká zóna pro fanoušky s obřími obrazovkami.

Sníh bude potřeba na vznik snowparku určeného zejména snowboardistům.

"Na běžeckých tratích bude možné se poměřit například s někdejším mistrem světa na 50 kilometrů Martinem Koukalem," uvedla manažerka projektu Naďa Černá.

V pavilonu Z bude ústředním bodem hokejové kluziště, bude možnost si vyzkoušet rychlobruslení a různé ledové cestičky budou sloužit příznivcům volného bruslení. "Vznikne také plocha pro curling," doplnila Černá.

Zastřílet si budou moci lidé na biatlonové střelnici, dokonce si mohou zaskákat na lyžích z mobilního můstku K-4. Jízdu na saních bude možné vyzkoušet na trenažéru, pro skeleton a dvoubob bude k dispozici ledová plocha.

Slavnostní zahájení je naplánováno na pátek 9. února v 11:00 hodin. V neděli 11. února zamíří do Brna speciální vlak s názvem Jiří Raška s konečnou zastávkou na výstavišti. Jeho součástí má být speciální vagon pro podpisové akce a přijede v den výročí první zlaté československé medaile ze zimní olympiády, kterou získal právě skokan na lyžích Raška v roce 1968 v Grenoblu.

Vstupné na Olympijský festival je 50 korun. Děti do 12 let či do 150 centimetrů v doprovodu dospělých mají vstup zdarma.

Podrobný program budou organizátoři zveřejňovat postupně, poslední detaily dopracovávají.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT