V Brně začíná festival seriálů, většinu lze sledovat online

Méně veřejných projekcí a více online možností letos nabídne mezinárodní festival Serial Killer, který dnes začíná v Brně

  • Foto

    instagram

Většinu seriálů lze do neděle sledovat zdarma na portálu DAFilms. O víkendu se konají veřejné projekce s omezenou kapacitou v sále Husy na provázku, některé seriály představí i delegace tvůrců.

O převedení většiny festivalu do online prostředí rozhodli organizátoři s časovým předstihem. Podle ředitelky Kamily Zlatuškové tak správně odhadli vývoj epidemie. Vznikla unikátní příležitost zhlédnout to nejlepší z evropské seriálové tvorby online a s českými titulky.

Zlatušková doporučuje například Jed v Salisbury, což je rekonstrukce případu Sergeje Skripala a jeho dcery z produkce BBC, nebo islandskou sérii Premiér o politikovi s bipolární poruchou. V hlavní soutěži zaměřené na produkci střední a východní Evropy je šest nových seriálů z Ruska, Rumunska, Srbska, Estonska a Bosny a Hercegoviny.

Sekce Fokus: Velká Británie se zaměřuje na několik výrazných trendů ostrovní tvorby. Například britské komičky, které dřív hrály nejčastěji v sitcomech a skečích, si dnes píší "na tělo" ambicióznější komediální dramata. Sekce Mezinárodní panorama ukazuje, že po silném období detektivek začal trend politických dramat, thrillerů a rekonstrukcí skutečných zločinů.

Sekce Serial Killer TV Days je určená pro filmové a televizní profesionály. Letos jsou všechny příspěvky zahraničních hostů předtočené, sestříhané a doplněné o ukázky připravovaných projektů tak, aby se odborníci dozvěděli nejpodstatnější informace a novinky.

Zdroj: 
čtk