fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

V Brně začínají zimní veletrhy módy. Letos přijede 50 nových českých firem

Na módní veletrhy Styl a Kabo, které dnes začínají na brněnském výstavišti, přijede 50 nových českých firem.
styl-srpen-2017-jgz1916

Foto:

ilu, bvv.cz

Celkem se na nich představí 241 vystavovatelů z 18 zemí. Veletrh určený pro odbornou veřejnost potrvá do pondělí. Představí i novou službu, kterou je odborné poradenství na dotazy návštěvníků.

Poradna bude zatím pouze na oděvním veletrhu Styl. Na veletrhu Kabo, kde se prezentují výrobci obuvi, kabelek a galanterie, bude až v létě, pokud se nyní osvědčí.

Odborníci včetně soudního znalce budou ve stánku na hlavní třídě pavilonu P dnes a v neděli. Poradí, jaké podmínky musí obchodník splnit při dovozu zboží ze zahraničí. Dlouhodobě jsou nejžádanějším tématem reklamace z pohledu výrobce, prodejce i zákazníka. Bude zde také odbornice z australské neziskové organizace, která šíří povědomí o vlně merino.

Přednášku bude mít také nizozemská znalkyně módních trendů Ellen Haesserová. Jejím hlavním poselstvím, které už naznačovala v předchozích letech, je takzvaná slow fashion, tedy pomalá móda. Bude apelovat na obchodníky i na spotřebitele, aby nenakupovali neustále nové oblečení, ale aby dokázali starší kousky kombinovat s novými a spotřeba nebyla tak vysoká kvůli tomu, že textilní průmysl je po ropném nejvíce znečišťující.

Zvýšený zájem o veletrhy projevili také čeští i zahraniční návrháři, kteří své výrobky představují maloobchodníkům a snaží se s nimi domluvit na prodeji.

Součástí veletrhu je letos i módní přehlídka, kam může přijít veřejnost. Vstupenka v předprodeji stojí 350 korun, na místě 450 korun.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT