V brněnském lomu Hády se vážně zranila mladá žena po pádu ze srázu

Ve velmi těžce přístupném terénu ji náhodou našel kolemjdoucí. Zraněnou ženu záchranáři transportovali vrtulníkem.

  • Foto

    HZS JmK

Na místo vyjížděli dopoledne dvě jednotky hasičů, s využitím policejního vrtulníku transportovaly zraněnou ženu z nepřístupného terénu.

„V neděli o půl jedenácté dopoledne jsme přijali požadavek od záchranné služby k transportu zraněné ženy z nepřístupného terénu v brněnském lomu Hády. Operační důstojník vyslal k místu události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Líšeň a lezeckou skupinu ze stanice Lidická,“ vyjádřil se na webu mluvčí hasičů.

Po příjezdu na místo události provedli hasiči průzkum, kdy zjistili, že terén je skutečně těžko přístupný a pacientku je potřeba co nejšetrněji transportovat ke vzdálenému sanitnímu vozu. Velitel zásahu proto rozhodl o nasazení policejního vrtulníku s hasiči – leteckými záchranáři.

Jakmile záchranáři v lomu připravili zraněnou k transportu, přiblížil se vrtulník k místu a po úvazu nosítek do podvěsu pod vrtulník přepravil pacientku k sanitnímu vozu. Žena utrpěla mnohačetná vážná poranění a byla převezena záchrannou službou do nemocnice k dalšímu ošetření.