fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

V brněnských Bohunicích zůstane starostou Crha, v Černovicích Quittová

ilu-mos

Foto:

redakce (archiv)

Třetí volební období načne v Bohunicích starosta Antonín Crha, který s KDU-ČSL vyhrál volby a bude pokračovat v koalici s uskupením Pro Bohunice s podporou ČSSD a ODS.

V Bohunicích je 21 zastupitelů. Lidovci získali devět míst, čtyři má ANO, po dvou má uskupení Pro Bohunice s podporou ČSSD, Společně TOP 09 a nezávislí i SPD, Trikolora a Moravané. Jeden mandát získalo Brno Plus. KDU-ČSL bude pokračovat se zástupci ČSSD a ODS. "Upřímně musím říct, že jsme ve výsledek doufali, naplnilo se to a já jsem opravdu rád, že ve své práci mohu pokračovat. Prvním místostarostou bude Milan Hrdlička (Pro Bohunice s podporou ČSSD) a druhým místostarostou pak Josef Juras (ODS),“ uvedl pro zpravodajský portál BRŇAN Antonín Crha.

Podobně je to i v brněnských Černovicích, kde je rovněž jednadvacetičlenné zastupitelstvo. Starostkou zůstane Petra Quittová (Černovičtí patrioti). Koalici zde dalo dohromady pět uskupení, kromě Černovických patriotů to jsou sociální demokraté, lidovci, ODS a nově ANO. „Moje pozice bude neuvolněná, co ale můžu prozradit je, že uvolněná bude pouze jedna pozice, a to s největší pravděpodobností pro zástupce z řad sociálních demokratů,“ uvedla Quittová. Dohoda v Černovicích již byla podepsána, stvrdit ji ale ještě musí ustanovující zastupitelstvo, které bude pravděpodobně na konci října.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT