V centru Brna hořelo o víkendu sedm aut, dnes ráno lehl popelem stánek na Mendláku

  • Foto

    HZS JmK

V noci na neděli hořelo v brněnské Františkánské ulici sedm aut, z toho čtyři oheň zničil úplně.  V pondělí ráno zaměstnal hasiče požár znovu, tentokrát zasahovali u stánku s občerstvením na Mendlově náměstí. Ani v jednom případě se naštěstí nikdo se nezranil.

K nedělnímu požáru vyjížděli hasiči krátce po třetí hodině ranní, v plamenech bylo sedm aut, z toho čtyři oheň poničil úplně a v ohrožení byla i nedaleká budova. Přesná škoda ještě není vyčíslená, ale zřejmě bude v milionech. Policisté povolali i speciálního psa na vyhledávání akcelerantů hoření. Zda šlo například o úmyslné jednání, nebo technickou závadu, budou vědět až v příštích dnech.

Dnešní požár na Mendlově náměstí vypukl také v ranních hodinách, hasiči dostali oznámení kolem čtvrté hodiny ranní. "Zlikvidovali jsme ho za hodinu," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Zatím není jasné, proč požár vznikl, stánek je ale uvnitř zničený. "Škoda je milion korun. Příčinou se budeme zabývat," dodal Mikoška.

Stánek byl v provozu teprve tři roky, v roce 2018 město v těchto místech zrealizovalo za 13 milionů nový park, zmiňovaný stánek a veřejné toalety.