V netradičním a příjemném prostředí tak diváci uvidí inscenace, ve kterých zazáří například Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Veronika Freimanová, Tereza Kostková, Martin Zounar nebo Miroslav Táborský.

Pod širým nebem se odehrají také vystoupení oblíbených stand-up komiků Miloše Knora nebo Lukáše Pavláska. Na své si přijdou i děti, které pobaví třeba populární Čiperkové, Michal Nesvadba, Pat a Mat nebo Ferda Mravenec. Dětská představení začínají v 15 hodin, večerní program pak startuje ve 20 hodin.

„Chceme nabídnout nejen Brňanům letní kulturní program a zábavu pro celou rodinu. A oživení mnohdy ospalých nedělí, kdy ve městě není kam zajít. A to vše v úžasném prostředí pod hradem Špilberk, jehož zdi vytvářejí nádhernou kulisu, která ještě více umocňuje zážitek z divadelních představení,“ upřesnil produkční Letní divadelní scény na Špilberku Michal Janoušek.

Podle něj nebylo vůbec jednoduché dát divadelní program dohromady, protože pořadatelé do poslední chvíle nevěděli, jaká bude situace ohledně koronaviru. „Museli jsme vyladit termíny herců tak, aby měli na hraní v Brně čas a neměli třeba televizní natáčení. Zároveň je to první ročník podobného festivalu, protože v letním kině na Špilberku se před tím odehrávaly jen koncerty. A tohle je opravdové naturální divadlo, kde i diváci v osmé řadě budou mít herce jako na dlani,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN Michal Janoušek.

Ten doufá, že se představení budou lidem líbit a bavit je. Jako první pod hradem vystoupí poslední červnovou neděli stand-up komik Miloš Knor. O týden později, tedy 4. července, se ve hře Perfect days představí Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Dana Syslová, Petra Jungmanová, Vilém Udatný a Jan Hofman. 11. července si střihnou Taneční hodiny Miroslav Táborský a Petra Nesvačilová.
První srpnovou neděli se ve hře s názvem „Dokud nás milenky nerozdělí“ objeví Veronika Freimanová s Vladimírem Kratinou a Janou Bernáškovou. O týden později se můžou diváci těšit na představení Dva nahatý chlapi s Martinem Zounarem, Martinou Randovou, Martinem Krausem a Danielou Šinkorovou.
V neděli 15. srpna je na programu Tik Tik, v hlavních rolích Tereza Kostková, Kristýna Frejová, Eva Josefíková nebo Šárka Kubíková, Václav Knop, Josef Polášek a Jaromír Nosek. A třešničkou na dortu bude 22. srpna představení Prachy!!! Diváci v něm uvidí Vandu Hybnerovou, Ondřeje Vetchého, Richarda Trsťana, Michala Novotného, Jiřího Štrébla, Sabinu Laurinovou (nebo v alternaci Nelu Boudovou či Andreau Hoffmannovou) a Pavla Kikinčuka.