V úvodních minutách se hrál neurovnaný hokej s řadou nepřesností, šancí bylo k vidění poskrovnu. Postupem času už přeci jen nějaké možnosti přišly. Poprvé zahrozili domácí ve své přesilovce a byla to gólovka, Čerešňák z dálky orazítkoval tyč Tomkovy brány. Na druhé straně to zkoušel Vincour a také Mikyska, ale na Pavláta si nepřišli. Branky se diváci dočkali v 17. minutě, Indiáni jeli do rychlého brejku dva na jednoho a po souhře Kodýtka s Janem Schleissem zakončil druhý jmenovaný přesně k zadní tyčce – 1:0. V závěru třetiny hrála Kometa přesilovku a chtěla vyrovnat, bohužel v ní místo využití podruhé inkasovala a opět z přečíslení. Jiříček předložil kotouč na najetého Tomáše Mertla, jenž neměl problém zakončit – 2:0.

Začátek druhé části nabídl šance Krištofa, který ranou z voleje potrápil Pavláta. Západočeši v 25. minutě vybojovali přesilovku a tvrdá střela Jana Schleisse od modré znamenala už třetí gól v brněnské svatyni. Z ní následně odešel Matej Tomek, který přenechal místo Lukáši Klimešovi. Ve 29. minutě se konečně dočkali také Brňané. V přesilovce našel na pravém kruhu Krištof připraveného Luboše Horkého, jehož přesná trefa zapadla do sítě – 3:1. Početní výhody úřadovaly i nadále, další domácí využil přesnou střelou pod víko David Jiříček – 4:1.

Kdo si myslel, že je hotovo, toho hráči Komety vyvedli z omylu během dvaadvaceti vteřin. Nejprve Holík našel na levém kruhu Marcela Haščáka a jeho pokus zaplaval do plzeňské brány – 4:2. A o pár vteřin později bylo v brněnském táboře ještě veseleji. Brandon Magee rozjel celou akci, poslal jednoduše kotouč před branku, kde stál Mallet. Kotouč se však odrazil od brusle Bulíře a propadl do Pavlátovy klece – 4:3. Brňané pokropení živou vodou mohli srovnat Horkým a Vincourem, Pavlát měl plné ruce práce, aby těsný náskok do konce druhé dvacetiminutovky udržel.

Na začátku třetiny se hosté dostali do jasné tutovky. Sám před bránou byl Horký, ale Pavlátova lapačka neskutečně vyletěla a zabránila vyrovnání. To však přišlo po buly, které vyhrál Krištof na Tomáše Vincoura a jeho střela mezi betony mohla udávat skóre 4:4. Fantastický obrat přišel v 51. minutě. Peter Mueller zůstal osamocen na brankovišti a americký kanonýr se v těchto situacích málo kdy plete – 4:5. Všechno nasvědčovalo tomu, že vedení Kometě vydrží až do konce třetí třetiny, ale domácí přece jenom dokázali vyrovnat na 5:5. Psal se čas 59:57, když Martin Lang využil nevyhozeného puku zpoza Klimešovy brány a drama tak dospělo až do prodloužení, respektive nájezdů. V těch se prosadil pouze jeden hráč z deseti a byl jim brněnský Luboš Horký, který přisoudil druhý bod Kometě.