fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

V kraji má vzniknout čtrnáctikilometrová cukrovarská cyklostezka, spojí obce na Vyškovsku

cyc-pix-1

Foto:

ilustrační (Pixabay)

V Jihomoravském kraji má vzniknout unikátní cyklostezka. Její trasa má vést po trase úzkokolejné vlečky, po níž se kdysi svážela řepa do vyškovského cukrovaru. Propojí tak Vyškov a Kozlany a další obce, které jsou na trase. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala hejtmanova mluvčí Alena Knotková.

Vedení kraje již vytvořilo memorandum o přípravě a realizaci cyklostezky. Své podpisy již připojilo vedení kraje, zástupci města Vyškova a pěti obcí (Bohdalice-Pavlovice, Kozlany, Kučerov, Hlubočany, Lysovice).

 Cyklostezka má být dlouhá 14,2 kilometrů, ve Vyškově se bude jednat o opravu komunikace. „Jde o unikátní a mimořádně dlouhou cyklostezku, která propojuje několik obcí na tělese bývalé cukrovarské dráhy. Umožní nejen další výlety pro rodiny, ale i bezpečnější dopravu do zaměstnání či škol mimo frekventované silnice,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Zámečník (KDU-ČSL).

Předpokládané náklady jsou zhruba 93 milionů korun bez výkupů pozemků. V průběhu roku 2021-2022 začaly obce žádat o dotační podporu ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Žádost o příspěvek si každá z obcí podává samostatně na úsek, který vede po pozemcích v jejím katastrálním území. Kraj pro ně zatím schválil přes 4,2 milionů korun na spolufinancování jednotlivých projektů,“ uzavřela Knotková.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT