V druhé největší porodnici jižní Moravy, v Nemocnici Milosrdných bratří, se roce 2022 narodilo 1 516 dětí, 726 holčiček a 790 kluků. Nejvíce porodů se odehrálo 27. září, kdy se narodilo 11 miminek. Součástí porodnice je také babybox, kam byl během roku 2022 odložen jeden novorozenec. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí nemocnice Andrea Šromová.

„Nejoblíbenějším dívčím jménem v naší porodnici bylo během roku 2022 jméno Stela, v případě chlapečků jméno Jakub. Nejmenší narozené miminko vážilo 2 020 gramů, naopak nejvyšší váha byla 5 120 gramů,“ uvedl ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Pavel Piler.

Nejvíce porodů se v uplynulém roce odehrálo v září, a to 27. den v měsíci, kdy přišlo na svět jedenáct dětí

Rodiče dávali v roce 2022 svým ratolestem i méně tradiční jména. Zmínit lze jména Argi, Arzen, Dardan, Altay, Subhadra, Tatev či například Jodzia. Jednalo se o jména, která svým dětem dali rodiče s českým občanstvím.

Součástí Nemocnice Milosrdných bratří je od roku 2005 také babybox. Ten umožňuje ženám v bezvýchodné zoufalé sociální situaci anonymně a beztrestně odložit své dítě a udělat pro něj v danou chvíli to nejlepší. V roce 2022 do něj bylo odloženo jedno dítě – holčička.

Gynekologicko-porodní oddělení obnovilo během roku 2022 i část svého vybavení

Celkem se jednalo o investice přesahující částku 5,5 milionů korun. Mezi novinky patří monitory na lůžkovém gynekologickém oddělení, které neustále sledují zdravotní stav hospitalizovaných pacientek po operaci. Centrální monitor má k dispozici personál na sesterně a jsou do něj přenášeny údaje o pacientkách z pokojů.
Porodní oddělení získalo také nové porodní lůžko a 4 nové kardiotografy, které sledují stav plodu, kdekoliv se budoucí maminka pohybuje. Nemusí tak ležet na lůžku. Oddělení šestinedělí má nové nástěnné medicinální rampy. Na tomto oddělení je také nově komunikační systém, který slouží pro přivolání sestry na pokoj, nebo může pacientka se sestrou komunikovat vzdáleně. Tento systém nemocnice koupila z vlastních prostředků a nahradila desítky let staré zařízení.