Podle kuřimského starosty Draga Sukalovského (STAN) vzniknou dvě nová nástupiště a původní budou opravena. „Až na jedno nástupiště, kde se počítá s občasným provozem například při výlukách železniční dopravy, budou ostatní zastřešena tak, že bude možný průchod takzvaně suchou nohou z budovy železniční stanice,“ vypočítal na sociální síti starosta.

Přibude rovněž nový informační systém, veřejná WiFi síť a rozšíří se kamerový systém. Na místě stávající nákladové rampy bude nové parkoviště pro více než 50 osobních automobilů. „Součástí rekonstrukce je zázemí pro cyklisty s uzamykatelnými boxy na kola a také šatnou se sociálním zázemím a úschovnou. Nový povrch budou mít vozovky a chodníky kolem nádražního parku a v Nádražní ulici a nové bude i veřejné osvětlení,“ upřesnil Sukalovský.

Podle něj však půjde o poměrně složitou stavbu v místě, kde se nachází celá řada sítí a drážních zařízení. Koordinace stavby tedy nebude vůbec jednoduchá. Rekonstrukce, kterou udělá olomoucká firma Gemo, vyvolá podle Sukalovského zejména v příštím roce také změny v organizaci veřejné autobusové dopravy.

 Jakmile bude autobusové nádraží v novém kabátě, přijde na řadu rekonstrukce nádražního parku včetně nového mobiliáře. „Současně připravujeme rozšíření počtu parkovacích míst na ulici Nádražní, které chceme ještě letos projednat s veřejností,“ uvedl na sociální síti kuřimský starosta s tím, že za opravy nádraží zaplatí radnice sto milionů korun, přičemž asi 73 milionů přijde z dotačního titulu ITI Brněnské aglomerace a zbytek dofinancuje město ze svých příjmů.

Obyvatelé Kuřimi jsou většinou za rekonstrukci nádraží rádi. „Je skvělé, že se lidé budou moci při čekání na autobus schovat před deštěm, ale tím, že na vizualizaci je nádraží celé zastřešené, tak to působí trošku strašidelně,“ uvedla jedna z diskutujících na sociální síti.