Zoo výročí oslaví tuto sobotu, setkají se sponzoři a přátelé papoušků. Křtu se dočkají mláďata druhů ara marakána, papouška šedého – žaka a velké ary ararauny. "Marakánu pokřtí bývalý prvoligový fotbalista Petr Švancara, málokdo totiž ví, že po papouškovi marakána je pojmenovaný známý brazilský stadion v Rio de Janeiro," uvedla ředitelka. Doplnila, že žaka pokřtí režisér Eugen Sokolovský a araraunu moderátorka pořadu AZ-kvíz Eva Machourková.

Zahradu tvoří 110 prostorných voliér, k vidění je asi 200 dospělých opeřenců v 52 druzích. Značnou část tvoří jihoameričtí papoušci, ale také papoušci z Austrálie či Afriky. Celkem se v zoo letos vylíhla asi stovka mláďat, na svět přišla například i mláďata papoušků senegalských, amazónků bělobřichých či běločelých. Jen andulek se v zoo podle Škrhákové narodilo asi pětadvacet.

Zoo je asi 25 kilometrů od Brna. Jako zoologická zahrada dostala licenci pro svoji činnost v roce 2008, pro veřejnost byla otevřena v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech. Ročně zařízení navštíví přes 20.000 lidí.