V pátek 28. října na státní svátek, který připomíná vznik samostatného Československa, budou všechny obchody nad 200 metrů čtverečních zavřené. Lidé tedy nebudou moci nakupovat v supermarketech a hypermarketech. Prodej ve vybrané státní svátky zakazuje zákon.

Zákon o prodejní době se nevztahuje na obchody s prodejní plochou pod 200 metrů čtverečních, čerpací stanice, lékárny, prodejny ve zdravotnických zařízeních, ale také prodejny v místech zvýšené koncentrace cestujících, jako jsou letiště či nádraží.

Řetězec Billa na svých webových stránkách upozorňuje na to, že podle běžné otevírací doby zůstanou otevřené provozovny na Letišti Václava Havla a hlavních vlakových nádražích v Praze a v Brně.

Zákaz prodeje se nevztahuje na velkoobchody. Všechny své prodejny bude mít tedy otevřené Makro. Některá nákupní centra na svých webových stránkách informují, že budou mít v pátek otevřeno, část obchodů, jejichž provoz zákon omezuje, musí být zavřená. Například v OC Nový Smíchov musí být zavřené Tesco, New Yorker nebo knihkupectví Luxor, stejně to bude i v centru Westfield Chodov nebo v OC Palladium.

V brněnském centru Olympia budou zavřené všechny obchody kromě multikina nebo prodeje rychlého občerstvení do auta. V Brně bude také zavřené nákupní centrum Královo Pole nebo OC Futurum.