Nebudou chybět velká jména z rozhraní jazzu a rocku, konkrétně kytarista John McLaughlin a bubeník Billy Cobham.

Stingův koncert pořadatelé naplánovali na 12. července, jako vhodný prostor vybrali slavkovskou zámeckou zahradu. Sting se tam zastaví v rámci letního turné s koncertním programem My Songs, založeným na nejslavnějších skladbách sedmašedesátiletého hudebníka. Fanoušci mohou podle Petra Nováka z agentury Live Nation očekávat, že uslyší hity jako Englishman in New York, Every Breath You Take nebo Roxanne.

Američané The Offspring, kteří mají v Česku širokou posluchačskou základnu, zahrají nejprve 20. srpna v amfiteátru na hradě Loket na Sokolovsku, o den později pak na brněnském výstavišti. Oba koncerty budou zároveň oslavou čtvrtstoletí festivalu Rock for People.

V roce 2019 zamíří do Brna také řada jazzových hvězd. I posluchači populární hudby znají jazzrockové hudebníky McLaughlina a Cobhama, kteří spolu v 70. letech hráli v průkopnické formaci Mahavishnu Orchestra. Do Brna ale každý dorazí s vlastním projektem – Cobham zahraje 20. března v Sonocentru, McLaughlin 14. dubna v Janáčkově divadle. Jazzové fanoušky potěší také třeba koncerty zpěvačky Dianne Reevesové nebo kapely GoGo Penguin.

Ačkoliv The Beatles dávno neexistují a Elvis Presley zemřel v roce 1977, zazní v Brně i jejich hudba, a to díky výpravným revivalovým projektům. V Sono Centru zahrají 27. června britští The Backbeat Beatles, na stejném místě je 22. listopadu na programu kostýmní show One Night of Elvis. Do úlohy rokenrolového krále se převtělí Lee Memphis King.

Pro hudbu Pink Floyd v podání The Australian Pink Floyd Show dokonce pořadatelé rezervovali DRFG Arenu, největší koncertní prostor v Brně. S repertoárem známých kapel, avšak bez jejich hlavních představitelů, dorazí do města také formace Creedence Clearwater Revived a The Dire Straits Experience.

V předprodejích jsou také vstupenky na kapelu The Animals, slovinskou formaci Laibach nebo irského písničkáře Glena Hansarda.