V saunovém světě v Brně otevřeli saunu s "pravěkými" malbami

Ve venkovním saunovém světě u Brněnské přehrady otevřeli jeskynní saunu pro 34 lidí, jejíž interiér je inspirovaný Moravským krasem. Na stěnách jsou ruční malby podobné těm, které vytvořili pravěcí lovci v jeskyních.

  • Foto

    ilustrační, maximus-resort.cz

Celkově loni hotel Maximus investoval do rozšíření areálu víc než deset milionů korun, řekla manažerka hotelu Eva Lavičková. V době svého otevření před sedmi lety se jednalo o největší venkovní saunový komplex v Česku, dnes je dvojnásobný.

Při otevření zaujímal saunový svět 3500 metrů čtverečních, letos se chystá ještě další rozšíření. Zájem o služby je tak velký, že město přemýšlí, jak vyřešit houstnoucí automobilovou dopravu úzkou ulicí Hrázní podél přehrady.

Nová saunová jeskyně nabízí vedle maleb také výhled ven na jezírko. "Sauna patří k největším v areálu, i když ta úplně největší má kapacitu až 90 lidí," uvedla Lavičková. Součástí investice je také nová ochlazovací zóna. Letos se plánuje vytvoření relaxační zahrady, která se ještě v budoucnu rozšíří.

Celkem se v areálu nachází 12 saun, venkovní i vnitřní bazén a doprovodné služby. Hotel je jedním z komerčních projektů, které v posledních letech zvyšují oblibu rekreace na Brněnské přehradě a v jejím okolí. Zájem v posledních letech rostl například i o lodní dopravu na přehradě, město investovalo do úprav rekreačního zázemí. Především však na přelomu prvního a druhého desetiletí město zajistilo vyčištění přehrady, aby z ní zmizely sinice.

O rekreační služby typu wellness roste zájem na celé jižní Moravě. Největším investorem v tomto ohledu je Aqualand Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku, který každoročně rozšiřuje nabídku adrenalinových atrakcí i relaxační lázeňské a wellness části. Nárůst počtu návštěvníků evidují v posledních letech i lázně v Lednici či v Hodoníně.