Turistické informační centrum (TIC) Brno na ně láká jak vyznavače svátku zamilovaných, tak i ostatní obyvatele jihomoravské metropole, kteří se můžou při pěkném zážitku i něco zajímavého o městě pod Špilberkem dovědět.

„Klasikou je Valentýn na věži Staré radnice, kde se vám zatočí hlava z řady schodů, vyhlídky na zimní Brno a úsměvu vaší partnerky či partnera. Zahřeje vás nejen výstup 173 schodů, ale taky sladká medovina, kterou dostanete zdarma ke vstupenkám,“ přiblížila zpravodajskému portálu BRŇAN jeden z taháků valentýnských oslav mluvčí TIC Adéla Nováková.

Pokud by zájemce spíš než romantika zajímala komentovaná prohlídka zahrnující i historické sály Staré radnice, měli by si rezervovat vstupenky v 15 a 16 hodin. „S průvodcem Martinem Koplíkem na ní poznáte, jaké příběhy skrývá tato nejstarší dochovaná světská stavba ve městě,“ upřesnila Nováková.

Vybaveni sklenicí sektu pak můžou zamilované páry absolvovat prohlídku tajemného Labyrintu pod Zelným trhem, kde si třeba vyzkoušejí, jaké by to bylo popíjet jej ve středověké krčmě. Speciální prohlídky budou v časech 16.30, 17.30 a 18.30.

Valentýnská návštěva podzemí i věže navíc nabízí bonus v podobě výhry v soutěži – lidé můžou vyhrát kupón na lístky do divadla na představení podle vlastního výběru v Národním divadle Brno nebo dárek od TIC BRNO.

Na to, jak se v Brně randilo v osmdesátkách, se podívají zájemci na pěší prohlídce s průvodcem.

„Srazy, vinárny, kavárny, dárečky a romantika pod Petrovem. Dozvíte se, co se dalo koupit vaší tehdejší lásce, kde bylo možné si posedět bez pohledů ostatních, nebo které místo si vybrat, když jste naopak chtěli zdůraznit, že „na to máte“. Čeká vás i romantické zakončení s karafiátem v ruce a úžasným výhledem na město Brno, tak se s námi pojďte vrátit v čase,“ láká Nováková na stylového Valentýna.