Svátek svatého Valentýna mohou zamilovaní v Brně oslavit na věži Staré radnice za doprovodu kytary nebo v kině na oceňované romanci Casablanca. Pro nezadané je připravená třeba procházka čtvrtí Černá Pole. Páry, v nichž alespoň jeden daruje ve středu ve Fakultní nemocnici Brno krev, dostanou dárek, řekla dnes její mluvčí Pavlína Hořicová.

Valentýnské odběry nemocnice pořádá od roku 2019. „Každoročně je o ně velký zájem. Pro dárce je to zajímavější,“ poznamenala Hořicová.

Brněnské Turistické a informační centrum chystá festival Projev city autenticky. Na věži Staré radnice bude hrát francouzský kytarista Alexandre Glize a zájemcům na jejím vrcholu udělá fotograf na památku snímek. Připravená bude i prohlídka podzemí v Labyrintu pod Zelným trhem s průvodci v dobových kostýmech. Návštěvníci uvidí například alchymistickou laboratoř, repliky městského pranýře a klece bláznů. Na závěr prohlídky budou připraveny růže. Kino turistického centra v Radnické ulici uvede jako součást festivalu film Casablanca.

Program je připravený také pro nezadané, organizátoři festivalu pro ně nachystali procházku po Černých Polích s průvodkyní

„Zájem o festival je každoročně velký, stejně jako letos. Zatím máme prodanou zhruba polovinu lístků,“ uvedla mluvčí Hana Bánovská.

V Mahenově divadle se mohou nezadaní seznámit prostřednictvím takzvaného speed-datingu. „Jedná se o rychlé rande, kdy se během chvíle seznámíte hned s několika protějšky skrze krátký rozhovor. Podobnou akci pořádáme letos poprvé, zatím se nám přihlásilo více žen,“ řekla mluvčí činohry Národního divadla Brno Karolína Kozubíková.

V hudebním klubu Fléda se valentýnská party uskuteční už v sobotu. Večírek určený zejména LGBT+ komunitě je první událostí letošního Brno Pride Weeku. Na středu plánuje valentýnskou seznamovací diskotéku také klub Sono a speciální program si připravil i Cabaret des Péchés v centru města.