DPMB letos ve vánoční stánek promění svou prodejnu na Joštově ulici. Ke koupi zde bude kniha 150 let MHD v Brně, hra Brno Šalinou, čepice, šály i karty s novými motivy. „Letošní advent v Brně bude v mnoha směrech odlišný od toho, na který jsme zvyklí. Proto jsem ráda, že tolik oblíbená vánoční tramvaj dopravního podniku i letos vyjede a přispěje ke sváteční atmosféře ve městě. Tramvaj bude v provozu od 27. listopadu do 27. prosince, vždy od 16 do 20 hodin,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

I provozu vánoční tramvaje se však dotknou drobné změny, její trasa se rozšíří na dva okruhy. „Tramvaj bude kroužit v 30minutovém intervalu na trase Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Nové sady – Šilingrovo náměstí – Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Malinovského náměstí – Česká,“ vysvětlil změnu generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

 Retro tramvaj typu T3 bude stejně jako v předešlých letech ozdobena světelnými rámy, na kterých se mění vánoční motivy. I letos vyjede tzv. PFková tramvaj typu Anitra, kterou ozdobí vedle polepu
s vánočním přáním i osvětlení. Tento vůz bude jezdit nejčastěji na lince číslo 4. Retro T3 ve světelném kabátku vyjede letos popáté, PFková potřetí. Pohádkově vyzdobený vánoční stánek DPMB bude letos přesunutý do prodejny podniku na Joštově ulici. K dostání zde budou nové dárkové předměty jako jsou čepice a šály s motivy dopravních prostředků nebo kalendář Rok Draka složený z vybraných fotek nových tramvají, které zaslala veřejnost. Chybět nebudou ani kniha 150 let MHD v Brně, hra Brno Šalinou nebo nové dopravácké karty a kvarteto. Ve vozech MHD v Brně během adventu zazní i vánoční přání dětí z mateřských škol. Své nahrávky mohou zasílat ještě dnes prostřednictvím internetového úložiště (Úschovna, WeTransfer apod.) na email vanocniprani@dpmb.cz. Dopravní podnik vybere ty nejhezčí, které do vozů nahraje, ostatní zveřejní na sociálních sítích. Doposud dorazilo osm krásných přání, výběr bude velmi těžký.